Tuż za naszym ogrodzeniem rozciągają się malownicze pola i łąki, często pasą się na nich krowy i konie. To wspaniała, sielska i cicha okolica w której czas płynie wolniej. Od jeziora Gołdopiwo oddziela naszą działkę grobla prowadząca do ujścia Sapiny i najmniejszej czynnej śluzy w Polsce – śluzy Przerwanki.

Przed wojną ta malownicza wieś nazywała się Wiesental – Dolina Łąk. Niegdyś liczyła ponad sto gospodarstw dziś zostało ich kilkanaście. Większość domostw pochodzi z początku XX.W rejonie Jasieńczyka w Przerwankach znajdują się tereny wpisane do centralnego rejestru terenów uzdrowiskowych Polski ze względu na lecznicze walory powietrza, a obszary Sapiny zostały uznane jako biocentra tj. jako obszary o najwyższej randze w hierarchii sieci ekologicznej i jako tereny stosunkowo najmniej przekształcone pod względem przyrodniczym.

Bliskość jeziora i rzeki o bardzo czystej wodzie daje możliwość uprawiania wszelkich sportów wodnych takich jak pływanie, windsurfing, żeglarstwo, kajaki. To także raj dla wędkarzy.

Wokół Przerwanek jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych i spacerowych.