Przerwanki

Tuż za naszym ogrodzeniem rozciągają się malownicze pola i łąki, często pasą się na nich krowy i konie. To wspaniała, sielska i cicha okolica w której czas płynie wolniej.

Czytaj więcej

Jezioro Gołdopiwo i szlak Sapiny

Jezioro Gołdapiwo jest największym z okolicznych jezior i ostatnim jeziorem na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Z jeziorem Święcajty łączy je rzeka Sapina.

Czytaj więcej

Kruklanki

Najbliższa, położona nad Gołdapiwem i rzeką Sapiną miejscowość. Urocza wioska turystyczna oddalona o 5 km od naszego domu. To tu znajduje się najbliższy sklep, bank, poczta, apteka czy restauracja.

Czytaj więcej

Puszcza Borecka

Jest niezwykle cennym przyrodniczo zakątkiem w północno-wschodniej Polsce. Historia kompleksu  sięga pradawnych czasów, więc przy odrobinie wyobraźni możemy poczuć atmosferę  puszcz Jaćwingów i Prusów.

Czytaj więcej

Mamerki

To ciekawe miejsce dla wszystkich podążających szlakami historii II wojny światowej. W miejscowości Mamerki koło Węgorzewa ok 20 km. od Przerwanek znajduje się szereg bunkrów pozostałosci Kwatery Głównej Wermachtu „Mauerwald”.

Czytaj więcej

Stańczyki

Północne krańce Mazur należą do najrzadziej odwiedzanych zakątków kraju. Właśnie tu, wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki, znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy.

Czytaj więcej